Forum SZACHY Strona Główna SZACHY
Szachy, zadania szachowe i nie tylko
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Koszalin 2016

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SZACHY Strona Główna -> Szachy w Kraju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 42595
Przeczytał: 75 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Pią 16:21, 05 Sie 2016    Temat postu: Koszalin 2016

--
KOSZALIN - 2016

[link widoczny dla zalogowanych]

Ważna informacja dla chętnych z korzystania z darmowego internetu
w akademikach: Prosimy zabrać ze sobą kabel RJ45, w pokojach jest
dostęp do internetu poprzez podłączenie się do gniazdka sieciowego....

Już dziś zapraszamy serdecznie do Koszalina, gdzie w dniach 4-7 sierpnia
2016r. odbędą się Mistrzostwa Polski w szachach szybkich
i błyskawicznych. Areną zmagań szachistów będzię
Hala Widowiskowo- Sportowa, która mieści się przy ul. Śniadeckich 4
(zobacz lokalizację). Więcej informacji o miejscu zawodów

znajdą państwo na stronie [link widoczny dla zalogowanych]

W dziale komunikaty-regulaminy dostępny jest komunikat organizacyjny
zawodów - zapraszamy do zapoznania się z jego treścią oraz dokonanie
zgłoszenia do zawodów oraz zapotrzebowania na zakwaterowanie i wyżywienie.


Transmisja ---> 10 partii - razy 6 = 60

[link widoczny dla zalogowanych]

--


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wladek dnia Pią 16:25, 05 Sie 2016, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 42595
Przeczytał: 75 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Nie 18:01, 07 Sie 2016    Temat postu:

-
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK DO 18 LAT W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH
KOSZALIN 2016-08-06/2016-08-07

[link widoczny dla zalogowanych]

Wyniki - runda 11
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Woj. R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.

1 m KUBICKA, Anna SL B 1857 2200 TMS ROSZADA Gliwice 16.5 112.00 137.00 8 101.5
2 I++ BURAKOWSKA, Gabriela PL B 1928 1900 MUKS STOCZEK 45 Białystok 15.0 111.00 138.00 7 92.0

3 I++ DWILEWICZ, Katarzyna WP B 1823 1900 KSz POLONIA Wrocław 14.0 110.00 137.00 6 80.5
4 WFM ANTOLAK, Julia ZP B 1897 2100 GKSz SOLNY Grzybowo 13.5 113.50 140.00 6 88.0

5 I++ DADEŁŁO, Aleksandra DS B 1796 1900 KSz POLONIA Wrocław 13.5 107.00 133.50 5 76.5
6 k+ TOPOLAN, Agata LU B 1820 2100 LKSz Lublin 13.0 115.00 141.50 6 95.0

7 I++ POSUNIAK, Weronika SK B 1836 1900 KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD Kielce 13.0 106.50 131.50 5 71.0
8 I++ KOZACZYŃSKA, Aleksandra PL B 1635 1900 MUKS STOCZEK 45 Białystok 12.5 113.00 136.00 4 79.0
9 WCM DMOCHOWSKA, Agnieszka DS B 1880 2000 MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE Wrocław 12.5 111.00 138.00 4 79.0
10 k+ FRĄCZEK, Weronika LU B 1875 2100 LKSz Lublin 12.5 107.50 133.00 4 69.0
11 k KONOPACKA, Martyna SL B 1698 2000 MCKiS Jaworzno 12.5 105.50 119.50 5 72.0
12 I++ BURDZY, Joanna PK B 1716 1900 UKS ORLIK Rudnik n/Sanem 12.5 104.00 124.50 3 66.0

13 I BĘBNIK, Małgorzata LU B 1625 1800 UKS GIM DWÓJKA Tomaszów Lubelski 12.0 98.50 113.00 4 66.5
14 I ŁOSIŃSKA, Aleksandra KP B 1248 1800 UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz 11.5 96.00 109.50 3 63.0
15 I+ KNAPIK, Julia SL B 1387 1900 UKS HETMAN Częstochowa 11.5 93.00 108.50 6 61.5
16 I+ TRYBOWSKA, Anna PK B 1587 1900 UKS ORLIK Rudnik n/Sanem 11.5 91.00 112.00 5

----

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 18 LAT W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH

KOSZALIN 2016-08-06/2016-08-07

[link widoczny dla zalogowanych]

Wyniki - runda 11
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Woj. R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.

1 FM KUCZA, Karol LB B 2184 2300 ŻKSz Żary -- 16.5 116.00 141.50 8 95.0
2 FM NIEKRAŚ, Dawid WP B 2157 2300 UKS KSM TĘCZA Kościan 16.0 116.00 137.50 7 98.5

3 k+ MOLENDA, Marcin SL B 2187 2300 UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój 15.0 121.00 146.50 6 93.0
4 k+ PIOTROWSKI, Przemysław DS B 2131 2300 KSz POLONIA Wrocław 15.0 120.50 148.00 6 97.5
5 FM SZÓSTKO, Jakub PL B 2157 2300 MUKS STOCZEK 45 Białystok 14.5 116.50 141.50 6 86.0
6 k ŚMIESZEK, Wojciech PL B 2042 2200 MUKS STOCZEK 45 Białystok 14.0 116.50 144.00 5 88.0
7 k+ WIŚNIEWSKI, Michał OP B 2023 2300 UKS RODŁO Opole 14.0 107.00 130.50 5 77.0
8 I++ BURACZEWSKI, Rafał PL B 1858 2100 KSz. JAVENA HAŃCZA Suwałki 13.5 115.00 134.00 5 82.5

9 IM JARMUŁA, Łukasz SL B 2162 2450 KSz HETMAN Katowice 13.5 114.50 141.00 7 84.5
10 k ŻYŁKA, Stanisław SL B 2074 2200 UKS 21 Podlesie 13.5 103.50 129.50 6 75.5

11 k MICHALSKI, Filip WP B 1916 2200 OTSz Ostrów Wielkopolski 13.0 115.00 138.00 5 81.5
12 I++ OSIŃSKI, Emil LD B 1904 2100 LKS STOMIL Bełchatów 13.0 113.00 130.00 4 79.0
13 k LIZAK, Jakub SL B 2001 2200 KŚ AZS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ Gliwice 13.0 112.00 136.50 5 81.0
14 k KANICKI, Krzysztof DS B 2067 2200 KSz POLONIA Wrocław 12.5 113.50 138.50 4 82.5
15 I PUTLAK, Wojciech PO B 1939 2000 UKS KORONA Gdańsk 12.5 111.00 134.00 4 83.0
16 I++ ADAMCZEWSKI, Maciej WP B 1938 2100 KTS Kalisz 12.5 110.50 133.50 4 79.5

---


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wladek dnia Nie 18:07, 07 Sie 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 42595
Przeczytał: 75 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Nie 18:19, 07 Sie 2016    Temat postu:

--
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO 18 LAT
W SZACHACH SZYBKICH

KOSZALIN, Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Śniadeckich 4 2016-08-04/2016-08-06

[link widoczny dla zalogowanych]

Standings - round 11
M-ce Tytuł Name State R. FIDE Ranking Club Pkt. MBch. Bch. Wins Prog. Chg (Ru)

1 FM SZÓSTKO, Jakub -- R 2016 2300 MUKS STOCZEK 45 Białystok -- 9.0 59.00 71.00 9 58.0 3,53
2 IM JARMUŁA, Łukasz -- SL R 2261 2450 KSz HETMAN Katowice 8.0 65.50 80.50 6 53.5 -0,69
3 k LIZAK, Jakub SL R 2091 2200 KŚ AZS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ Gliwice 8.0 59.00 72.50 7 48.5 1,21
4 FM KUCZA, Karol LB R 2219 2300 ŻKSz Żary 7.5 61.50 75.00 5 52.0 -0,76

5 k+ PIOTROWSKI, Przemysław DS R 2176 2300 KSz POLONIA Wrocław 7.5 60.00 73.50 6 46.0 -0,49
6 k+ MOLENDA, Marcin SL R 2025 2300 UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój 7.5 57.00 70.00 7 49.5 1,77
7 k+ WIŚNIEWSKI, Michał OP R 1917 2300 UKS RODŁO Opole 7.5 54.50 66.50 6 41.0 2,73
8 I++ ŻARNOWSKI, Krzysztof MP R 1905 2100 GKSz KORNUTY Gorlice 7.5 53.00 65.00 6 43.0 2,91
9 I PUTLAK, Wojciech PO R 1929 2000 UKS KORONA Gdańsk 7.0 59.50 72.00 6 43.5 2,43
10 k SMAL, Tobiasz ZP R 1975 2200 UKS SZACH Gryfice 7.0 57.00 69.50 6 43.5 0,50
11 I++ DELEKTA, Filip LB R 2024 2100 KSz STILON Gorzów Wlkp. 7.0 56.50 68.50 6 42.5 0,31
12 k ŻYŁKA, Stanisław SL R 2109 2200 UKS 21 Podlesie 6.5 57.50 70.50 6 42.5 -1,04
13 I+ FUKOWSKI, Paweł PO R 1938 2100 MTS Kwidzyn 6.5 55.50 68.50 6 39.5 0,31
14 k KANICKI, Krzysztof DS R 2082 2200 KSz POLONIA Wrocław 6.5 55.00 66.50 3 40.5 -1,80
15 I++ BURACZEWSKI, Rafał PL R 1901 2100 KSz. JAVENA HAŃCZA Suwałki 6.5 51.00 63.00 6 35.5 -0,53
16 k ŚMIESZEK, Wojciech PL R 2055 2200 MUKS STOCZEK 45 Białystok 6.5 49.00 61.00 5 37.5 -1,45
17 I++ OSIŃSKI, Emil LD R 1930 2100 LKS STOMIL Bełchatów 6.5 48.50 58.50 4 35.0 -1,10
18 I++ WĄCIOR, Maciej ZP R 1838 2100 GKSz SOLNY Grzybowo 6.0 59.50 71.00 5 42.0 1,74
19 I PAZIAK, Patryk PO R 1892 2000 UKS KORONA Gdańsk 6.0 54.50 66.00 4 39.0 0,98
20 I ŻYLIŃSKI, Piotr SL R 1610 2000 UKS OGNISKO Rydułtowy 6.0 53.00 64.00 5 37.0 3,99
----


POLSKI JUNIOREK DO 18 LAT W SZACHACH SZYBKICH

KOSZALIN, Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Śniadeckich 4 2016-08-04/2016-08-06

[link widoczny dla zalogowanych]

Wyniki - runda 11
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Woj. R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Prog. Chg (Ru)

1 WFM HARAZIŃSKA, Ewa SK R 1979 -VICTORIA KOMPLEXBUD Kielce 8.5 - 59.50 72.50 7 53.5 0,38
2 m KUBICKA, Anna SL R 1950 2200 TMS ROSZADA Gliwice 7.5 -- 59.50 72.00 7 43.0 -0,37

3 WFM ANTOLAK, Julia ZP R 1999 2100 GKSz SOLNY Grzybowo 7.5 59.00 73.00 7 46.0 -0,66
4 I++ BURAKOWSKA, Gabriela PL R 1801 1900 MUKS STOCZEK 45 Białystok 7.5 59.00 71.00 6 54.0 1,97
5 WCM DMOCHOWSKA, Agnieszka DS R 1929 2000 MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE Wrocław 7.5 58.50 71.50 7 42.5 -0,15
6 k+ TOPOLAN, Agata LU R 1798 2100 LKSz Lublin 7.0 54.50 65.50 6 37.5 -0,21

7 k JĘDROCHA, Katarzyna MP R 1752 2000 KKSz Kraków 6.5 58.50 71.50 5 44.5 1,45
8 I++ MURAWKO, Julia PL R 1671 1900 KSz. JAVENA HAŃCZA Suwałki 6.5 55.00 62.50 6 40.0 1,17
9 I++ DWILEWICZ, Katarzyna DS R 1753 1900 KSz POLONIA Wrocław 6.5 50.50 62.50 6 36.0 -0,76
10 k KONOPACKA, Martyna SL R 1643 2000 MCKiS Jaworzno 6.5 49.50 61.50 6 33.0 1,05
11 k+ FRĄCZEK, Weronika LU R 1691 2100 LKSz Lublin 6.0 59.00 71.00 5 41.0 1,44
12 I++ KOPICA, Paulina OP R 1755 1900 UKS RODŁO Opole 6.0 54.50 67.00 6 45.0 0,12
13 k++ OLECHNICKA, Karolina PO R 1737 2100 WKS FLOTA Gdynia 6.0 48.50 59.50 6 32.0 -0,85

14 I++ KOZACZYŃSKA, Aleksandra PL R 1606 1900 MUKS STOCZEK 45 Białystok 5.5 56.50 67.50 4 36.5 1,30
15 I++ POSUNIAK, Weronika SK R 1803 1900 KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD Kielce 5.5 56.00 68.00 5 40.5 -1,10
16 I++ KOZUBAL, Aleksandra PK R 1703 1900 UKS SP 1 Brzozów 5.5 52.00 63.00 5 33.5 -0,55
17 II+ GODEK, Martyna PK R 1441 1700 WKS GÓRNOVIA Górno 5.5 50.50 57.50 4 31.5 2,34
18 I++ DADEŁŁO, Aleksandra DS R 1838 1900 KSz POLONIA Wrocław

---


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wladek dnia Nie 18:31, 07 Sie 2016, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 42595
Przeczytał: 75 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Wto 5:41, 09 Sie 2016    Temat postu:

--
Medaliści - szachy szybkie ---> Koszalin 2016

C-18
1 SZÓSTKO, Jakub MUKS STOCZEK 45 Białystok 9.0
2 JARMUŁA, Łukasz KSz HETMAN Katowice 8.0
3 LIZAK, Jakub KŚ AZS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ Gliwice 8.0

C-16
1 GUMULARZ, Szymon KSz POLONIA Wrocław 8.5
2 JANIK, Igor KSz START Elbląg 8.0
3 WOŁOCH, Oskar ŻKSz Żary 8.0

C-14
1 KOSAKOWSKI, Jakub MUKS STOCZEK 45 Białystok 9.0
2 PUŁTORAK, Jan UKS RODŁO Opole 8.5
3 MIŚ, Mieszko LKSz GCKiP Czarna 8.0

C-12
1 CZOPOR, Maciej POLONIA Wrocław 9.5
2 OGŁAZA, Oskar UKS RODŁO Opole 9.0
3 NOREK, Bartosz AKADEMIA SZACHOWA Gliwice

C-10
1 FISZER, Bartosz UKS SP 321 Warszawa - Bemowo 9.0
2 WOJDAK, Jan RASZYN Poznań
3 MADEJ, Marek KSz JELONKA Jelenia Góra 8.5

C-8
1 SEEMANN, Jakub MKSz Rybnik 11.0
2 BOROWIK, Wojciech LubelskiZSzach 9.0
3 ZIĘBA, Hubert - KSz SDK-LOTNIK Mielec 9.0

D-18
1 HARAZIŃSKA, Ewa KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD Kielce 8.5
2 KUBICKA, Anna TMS ROSZADA Gliwice 7.5
3 ANTOLAK, Julia GKSz SOLNY Grzybowo 7.5

D-16
1 GUZIK, Natalia UKS PIĄTKA Wieluń 8.5
2 CIEŚLAK, Wiktoria MKSz Rybnik 8.0
3 KARYKOWSKA, Anna KSz MIEDŹ Legnica 8.0

D-14
1 HARAZIŃSKA, Magdalena KSz POLONIA Wrocław 9.0
2 RUDZIŃSKA, Michalina KSz. JAVENA HAŃCZA Suwałki 8.0
3 ŚWIĘCH, Joanna LKSz GCKiP Czarna 8.0

D-12
1 DYLĄG, Emilia KKSz Kraków 9.0
2 WIKAR, Martyna UKS HETMAN Koronny Trzebinia 8.5
3 GORAJ, Barbara UKS CZARNY KOŃ Olkusz 8.5

D-10
1 SIEKAŃSKA, Maria MAZSzach w Warszawie 8.5
2 OBROCHTA, Lena ChTS Chorzów 8.5
3 TOKARZ, Izabela KSz GAMBIT Przeworsk 8.5

1 PASTUSZKA, Aleksandra KS AZS Wratislavia 9.0
2 PIETRYK, Joanna UKS SP3 w Bogatyni 8.0
3 CZARNIECKA, Anna KSz. JAVENA HAŃCZA Suwałki

----


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 42595
Przeczytał: 75 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Wto 6:23, 09 Sie 2016    Temat postu:

-
Szachy dla 7-9 latków -- plus nauka mnożenia na diagramach szachowych.

---
1_2
diagram - 1
Mat w 2 posunięciach --- #2 --- --- 1. We2! - Ke7 - 2. Sg6++ - szach - mat

Pionek - f7 - OLSZTYN -- 7 razy 6 = 42
Król - Kh7 - Augustów -- 7 razy 8 = 56
Król - Kf6 - Ciechanów -- 6 razy 6 = 36 ----- Król - Ke7 -- Ostróda -- 7 razy 5 = 35
Skoczek - Se5 - KUTNO -- 5 razy 5 = 25 ---- Skoczek - Sg6 - Łomża - 6 razy 7 = 42
Skoczek - f5 - Warszawa - 5 razy 6 =30

Hetman - Hd4 - KALISZ -- 4 razy 4 = 16
Goniec - Gg4 - LUBLIN -- 4 razy 7 = 28
Pionek -- h4 -- CHEŁM --- 4 razy 8 = 32
Skoczek Sd3 - Kluczbork - 3 razy 4 = 12
Wieża - Wg2 - Rzeszów - 2 razy 7 = 14 ---- Wieża - We2 - Kraków - 2 razy 5 = 10

--
3_4
diagram - 3
1. We2! - Sxh4 - 2. Hd8 - szach - mat -- -- 1. We2! - Ke6 - 2. Sxd3 - mat

Solution: 1. We2! - grozi - 2. Sd7#

1. ... Ke6 -- 2. Sxd3# -- diagram - 4
1. ... Ke7 -- 2. Sg6# --- diagram - 2

1. ... Sxh4 - 2. Hd8# -- diagram - 3
1. ... Se3 -- 2. Hd6#
1. ... Sxe5 - 2. Hxe5#

-- --


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wladek dnia Wto 21:06, 23 Sie 2016, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SZACHY Strona Główna -> Szachy w Kraju Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin