Forum SZACHY Strona Główna SZACHY
Szachy, zadania szachowe i nie tylko
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rosja 2014
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SZACHY Strona Główna -> O Szachach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Wto 23:20, 02 Gru 2014    Temat postu:

-
Tragikomedia ukraińska

Dlaczego tragi...? Po pierwsze, dlatego, iż wydarzenia na Ukrainie, szczególnie w Kijowie, odzwierciedlają wielkie nieszczęście narodu ukraińskiego, który cierpi i ciągle nie może doczekać się normalności, dobrobytu, spokoju, zrównoważonego rozwoju i efektywnej współpracy z zagranicą. Co gorsza, są to cierpienia trwające od stuleci. Wytrzymałość społeczna jest na wyczerpaniu. To jest groźne dla wszystkich. Po drugie, dlatego, iż obiektywnie sytuacja na Ukrainie jest dramatyczną ilustracją oraz wynikiem niedowładu i anachronizmu dotychczasowych „systemów”, szczególnie faszyzmu, sowietyzmu i neoliberalizmu, które zainfekowały ten kraj, a także – subiektywnie – wyrazem niezdolności jego elit politycznych i intelektualnych do wypracowania i do wdrożenia własnego optymalnego modelu ustrojowego.


Dlaczego komedia...? Po pierwsze, dlatego, iż prawie wszyscy zainteresowani uczestnicy tych wydarzeń oraz inspiratorzy i decydenci krajowi i zagraniczni udają przysłowiowych „wariatów” czy clownów cyrkowych. Nie chodzi im bynajmniej o dobro narodu i państwa ukraińskiego, lecz prawie wyłącznie o własne egoistyczne interesy – wielkomocarstwowe, polityczne, strategiczne, gospodarcze, partyjne, osobiste i prestiżowe. Po drugie, dlatego że tragikomedii ukraińskiej, jej ofiar i strat, można było z łatwością uniknąć przy odrobinie dobrej woli, wzajemnego zrozumienia i troski o obywateli i o dobro uniwersalne. Bowiem, kwestia wejścia na nową drogę, była (i jest) do uregulowania cywilizowanymi metodami negocjacyjnymi, kompromisowymi i in. Tak trzeba było postępować niezwłocznie, gdy tylko rozliczne konflikty interesów wyszły na jaw i uległy gwałtownemu zaostrzeniu na Ukrainie.
Przyczyn kryzysu ukraińskiego jest bardzo wiele. Wspomnijmy jedynie o najważniejszych spośród nich. Głównym inspiratorem są Stany Zjednoczone. Skutki kryzysu globalnego i zmiana układu sił na niekorzyść USA zwiększyły ich agresywność nie tylko w kwestii ukraińskiej, lecz również w przypadku, np., Egiptu, Syrii, Iranu i in. W polityce globalnej działa system naczyń połączonych. Jest wyraźne iunctim między prowokacyjną rolą Stanów wobec Rosji, poprzez stymulowanie kryzysu ukraińskiego oraz wobec Chin – poprzez podsycanie napięcia w ich sporach terytorialnych z Japonią, z Koreą Południową i z Filipinami.
W ten sposób, USA starają się odzyskiwać utracone pozycje i umacniać swe wpływy na arenie międzynarodowej. Jednakże Rosja i Chiny blokują, z coraz wyraźniejszą łatwością, efektywnością i zręcznością te niebezpieczne starania (magia zmiany układu sił).
Poza aspektami makro, Stany Zjednoczone chciały także uzyskać pewne
doraźne „korzyści” w kontekście kryzysu ukraińskiego:
zakłócić olimpiadę zimową w Soczi, zemścić się za przyjęcie agenta
Edwarda Snowdena w Rosji (i za wykorzystywanie jego rewelacji) itp.
Jednak – jest prawie pewne, iż te wysiłki amerykańskie spełzły na niczym. Faktem pozostaje jednak, iż strona amerykańska wydała już wiele miliardów dolarów na operację ukraińską (najpierw na doprowadzenie do i na finansowanie prozachodnich i proamerykańskich – skorumpowanych i skompromitowanych później rządów w Kijowie (prezydent Wiktor Juszczenko i premier Julia Tymoszenko).
Zresztą, podobne mechanizmy i skala finansowania została zastosowana
przez Waszyngton w odniesieniu do rewolucji solidarnościowej w Polsce.
Nic nowego!
Wydarzenia na Ukrainie można zaliczyć do kategorii tzw.
rewolucji placowych – plac Tien An Men w Pekinie,
plac Tahrir w Kairze, plac Taksim w Istambule i plac Majdan w Kijowie.

--

--


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wladek dnia Wto 23:23, 02 Gru 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Pią 1:35, 05 Gru 2014    Temat postu:

--
Adam Szostkiewicz Adam Szostkiewicz blog
4 grudnia 2014

Orędzie prezydenta Putina do narodu
Idą ciężkie czasy

To było orędzie zimnowojenne. Putin jest więźniem
swej neoimperialistycznej retoryki. Brnie w zaparte.
Żołnierze Donieckiej Republiki Ludowej z zainteresowaniem
śledzą orędzie Putina

.

Nowa fala szykan w Rosji: organizacja praw człowieka do likwidacji, gazeta z ostrzeżeniem
Rosyjskie władze chcą zlikwidować Memoriał –
zasłużoną dla obrony praw człowieka organizację....

Prezydent Władimir Putin szykuje Rosję na recesję, a może na wojnę.
Przemówienie Putina o stanie państwa wygłoszone przed rosyjskim
parlamentem zbiegło się z zawieszeniem planu budowy rurociągu „South Stream” i odmową państw naftowych ograniczenia wydobycia „czarnego złota”, co rujnuje budżet Rosji. O tych porażkach prezydent nie mówi, bo nie taka jest rola jego przemówienia.

W rzeczywistości sankcje zachodnie działają. I to boleśnie, bo inaczej Putin nie proponowałby niedawno Europie wzajemnego ich zniesienia. Fatalne są notowania rubla, skarb państwa pustoszeje, bo inwestorzy zachodni wycofują się z Rosji, a sami Rosjanie wywożą pieniądze za granicę. Szacuje się, że w tym roku, roku agresji na Krym i Ukrainę wschodnią, uciekło z Rosji ponad 100 mld dolarów. To dlatego Putin w orędziu obiecał amnestię podatkową i zawieszenie podatków dla mniejszego biznesu na cztery lata oraz pogroził palcem, w starym sowieckim stylu, „spekulantom”.

To było orędzie zimnowojenne. Putin jest więźniem swej neoimperialistycznej retoryki. Brnie w zaparte. Krym jest „ziemią świętą”, Rosja musiała go zająć. Gdyby nie zajęła, Zachód, na czele z USA, znalazłby sobie inny pretekst do konfrontacji.

Ekipa Putina nie ma zamiaru zmieniać ani retoryki, ani polityki. Rozkręca machinę nacjonalistyczno-militarną jak za dawnych sowieckich czasów. Tak jak wtedy fakty są nieważne, ważna jest konsolidacja narodu wokół wodza. Wezwania prezydenta Putina do wzmożenia wysiłku, aby uniezależnić się ekonomicznie od świata, zabrzmiały jak proklamacja stanu wojennego w gospodarce. Nie bacząc na przykład Korei Północnej czy Kuby, Putin zdaje się wierzyć, że możliwe jest połączenie autarkii rynkowej z rozwojem zdolnym do konkurencji w globalnym świecie.

Idą ciężkie czasy, rodacy, ale jesteśmy najlepsi na świecie, więc damy radę – taki jest morał prezydenckiego orędzia. No tak, ale to samo mówili rodakom ostatni carowie i ostatni sekretarze generalni KPZR. Putin żyje w świecie marzeń o potędze, których nie mogą się spełnić. Tak jak upadkiem i chaosem skończyły się dzieje caratu i ZSRR.
Marne to jednak pocieszenie na dziś dla samych Rosjan i Ukraińców,
a i dla nas. Autorytaryzmy są najgroźniejsze w fazie rozkładu.

-----------


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Pią 1:45, 05 Gru 2014    Temat postu:

Pić zimną wodę, proszę Państwa!

Autor, którego szanuję za wyważone komentarze, naraz serwuje mi taki oto wstęp:

Prezydent Władimir Putin szykuje Rosję na recesję, a może na wojnę.

Jeżeli już p. Szostkiewicz zaczyna zdradzać objawy ogólnopolskiej histerii, przykładem np. @jan100457, to pomału nie ma kogo czytać. Wojną straszył już wysoce lekkomyślnie Tusk, nie wspominając o innych notablach. To, pardon, jakaś paranoja.
Wokół roi się od fachowców, ekspertów i innych leni, z których żaden nie weźmie ołówek, papier lub mikrofon i poprosi Putina o wywiad. To byłoby dziennikarstwo. Pierdząc w fotel, przy herbatce, stosiku "światowej", jedynie obiektywnej prasy fajnie zapełniać m.in.

MOJĄ, tak moją POLITYKĘ

nie jest rzetelnym dziennikarstwem.

Waniajet propagandą!


PS.
USA opuszczają Afganistan --
wiec gdzieś muszą swoją Armie umieścić..
===


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Pią 15:12, 05 Gru 2014    Temat postu:

-
Orędzie prezydenta Putina do narodu

W rzeczywistości sankcje zachodnie działają. I to boleśnie - pisze p. Redaktor. Racja, działają boleśnie, tyle że na Europę i na Polskę szczególnie, działają także na Danię, która z powodu sztucznego. manipulacyjnego obniżenia cen ropy (inna sprawa, że cena baryłki nie powinna przekraczać 5-ciu dolarów, bo to gigantyczne złodziejstwo) ma teraz deficyt budżetowy oraz na Norwegię, której waluta osłabła o 18% bodajże.

Europa utraciła gigantyczny rynek zbytu, a jej bezpieczeństwo energetyczne jest zagrożone. Bezmyślne sankcje europejskie uderzają więc w samą Europę, a w Rosji w zwykłych ludzi, czyli stanowię represję przeciwko cywilom, są zwykłą zbrodnią przeciwko ludzkości

Po dzisiejszym przemówieniu Putina jasno widać, że Rosja ma plan, wie jak z opresji wyjść. Putin ogłosił "ustawę Wilczka" w formie XXL, gdyż uwolnił działalność gospodarczą i dodatkowo zwolnił z podatków na dwa lata wszystkie nowopowstałe firmy, obiecując je wspierać. Rezygnuje z importu, koncentrując się na rynku wewnętrznym.
Jeśli żydostwo nie zdoła wywołać wojny, to będzie tam taki boom,
jaki zaczął się w Polsce i został przez wrogów Polski stłumiony.

Radzę inwestować w rubla i brać przykład z Putina.
---


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Wto 16:31, 09 Gru 2014    Temat postu:

-
mayor
9 grudnia o godz. 13:43

Kartka z podróży
9 grudnia o godz. 0:04
“Tejot z Sylwią mi od miesiecy wypominaja, że poradziłem im by spróbowali zrozumieć Rosję i Putina. I teraz mi piszą, że tą probą zrozumienia wspieram Putina.”

Rosji nie trzeba nawet rozumieć. Wystarczy mieć po prostu odrobinę pamięci historycznej, żeby wiedzieć, co Rosja zwykle robi, kiedy ktoś jej za bardzo skacze po głowie. Otóż Rosja wtedy zwykle wierzga. Wie o tym każdy średnio inteligentny maturzysta, powinny więc również wiedzieć głowy państw wchodzących z Rosją w interakcje. Nie trzeba się zastanawiać, dlaczego Rosja wierzga, jakie są jej motywy, czy ma słuszność, czy nie. Wystarczy jedynie wiedzieć, że tak jest. Jeśli się to wie, stosunki z Rosją mogę być całkiem znośne. Reguły obcowania z nią są bardzo proste. Dotąd jest wasze, odtąd jest moje. Dalej nie leźcie, bo stuknę i będzie bolało. Zrozumiałby to nawet szczur, którego wystarczy dwa razy popieścić prądem, żeby za trzecim razem nie ruszył sera. Jednak przywódcy czołowych państw NATO z niewiadomych przyczyn nie potrafią sobie tych prostych reguł przyswoić i wciąż wtykają palce w sieczkarnię.
Czy nie dość już dostarczyli dowodów swojej tępoty?
Stracili Abchazaję, stracili Południową Osetię, stracili Krym, stracili Donbas.
Jedno tylko do nich dotarło: że takich geniuszy politycznych jak
Sikorski, Kwaśniewski, Kaczyński, trzeba od Ukrainy trzymać jak najdalej.
Teraz postawili na sankcje i operacje pedagogiczno-propagandowe.
To pierwsze może Rosji trochę dokuczyć. To drugie spływa po niej
jak woda po gąsce, ale tego oręża Zachód nigdy się nie wyrzeknie.
Do ukichania będzie Rosję krytykować, potępiać, oczerniać, pouczać,
zawstydzać, okazywać jej swoją wyższość moralną, wzywać do opamiętania.
Rosja ma na to bardzo prosty sposób – milczenie.
O milczeniu Rosji mówił jakiś czas temu w swoim programie
telewizyjnym Nikita Michałkow, ten od „Spalonych słońcem”.
Warto posłuchać (od 19-tej minuty) z czym to się je:

https://www.youtube.com/watch?v=rl54S-OXbxI&list=UUiwIy5q59aD-Nph5f-Zvp2A

-


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wladek dnia Wto 16:33, 09 Gru 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Śro 19:52, 10 Gru 2014    Temat postu:

stefan57
5 grudnia o godz. 21:49
Jaka ta Rosja Bogata!

Każdego dnia słyszę o Rosji: już uciekło 120 mld USD inwestycji zagranicznych , pięć razy tyle w panice oligarchowie ulokowali w bankach zagranicznych, dziesiątki miliardów strat poniosły banki na skutek braku dostępu do zachodnich linii kredytowych, setki miliardów USD strat ponoszą firmy na skutek embarga na zachodnie technologie. Drożyzna okropna , sklepy pustoszeją a smaku jabłek to już wszyscy zapomnieli. Mało tego , przed rokiem dopadł ich pierwszy kataklizm, olimpiada w Soczi , która według niektórych wyróżniających się polskich mediów dobiła do pół biliona dolarów kosztów.
Ląduje na 3 dni w Moskwie a potem 2 dni w Twerze i co widzę, ano jeszcze więcej drogich aut na ulicach niż przed dwoma laty , więcej eleganckich sklepów w których niczego nie brakuje ani się nikt nie bije o towar na wyprzedaży. Jak na złość jeszcze ten i ów się do człowieka na ulicy uśmiecha. To mogło denerwować “prawdziwego” Polaka.
Tak sobie pomyślałem że embargo miało poprawić los Ukraińcom a Pani Kasia o tym ani słowa tylko jak rzekomo zaszkodziło złym Ruskim. Patrzy, patrzy ale nic nie widzi.
--


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Śro 11:28, 17 Gru 2014    Temat postu:

Marek Ostrowski
16 grudnia 2014

Czy gwałtowny spadek kursu rubla zmieni politykę Putina?
Chora miłość rubla i ropy

Czy sytuacja grozi załamaniem gospodarczym?
Niektórzy komentatorzy wieszczą już bankructwo kraju.
Tyle że rubel zaliczał karkołomne spadki wiele razy, w 1998 r.
krach był znacznie głębszy i Rosja przeżyła.
Władimir Putin staje wobec trudnej sytuacji.

Radosław Sikorski wygłosił w czwartek ważne przemówienie na Uniwersytecie Harvarda, w którym...

Rubel leci w dół na łeb na szyję. W poniedziałek w ciągu jednego dnia waluta rosyjska straciła prawie 10 proc. wartości w stosunku do euro, zmuszając bank centralny do drastycznego podniesienia podstawowej stopy procentowej. Interwencja nie zatrzymała spadku: we wtorek rubel obsunął się na poziom 80 za dolara i 100 za 1 euro.

Na początek zwróćmy uwagę na zbieżność spadku kursu rubla i obniżki ceny ropy naftowej. Od początku roku ropa spadła o około 48 proc., rubel o około 50 proc. Ten chorobliwy związek łatwo wyjaśnić tym, że ropa naftowa i gaz ziemny składają się aż na dwie trzecie całego eksportu rosyjskiego i na połowę czy nawet nieco więcej wszystkich dochodów budżetowych państwa. Historia surowców energetycznych – od czasów upadku komunizmu – to po prostu historia kraju – pisze obrazowo Thane Gustafson, amerykański politolog z Georgetown University.

Dodatkowym powodem słabości rubla są sankcje zachodnie, nałożone zwłaszcza na rosyjskie banki, a trzecim – rodząca się panika zakupów i próba lokowania oszczędności w twardej, a nie płynnej walucie. Czwartym – ucieczka kapitałów, w tym roku 128 mld odpłynęło za granicę. Czy sytuacja grozi załamaniem gospodarczym? Niektórzy komentatorzy wieszczą już bankructwo kraju.

Dostatecznie jest wielu czarno widzących, by zaryzykować kilka uspokajających uwag. Rubel zaliczał karkołomne spadki wiele razy, w 1998 r. krach był znacznie głębszy i Rosja przeżyła. Kraj ma ciągle rezerwy na poziomie prawie 400 mld dolarów, a bank centralny interweniuje dość ostrożnie, wydając w grudniu niespełna 6 mld dolarów.

Jednak prezydent Putin staje wobec trudnej sytuacji.
Ogłosił w niedawnym orędziu, że sankcje zachodnie, choć dokuczliwe,
mogą Rosję wzmocnić, bo import drogich towarów zastąpi produkcja rodzima.
Ale trudno rosyjskim przedsiębiorcom rozkręcać produkcję, jeśli stopę podstawową – w obronie rubla – bank wwindował na 17 proc. A rosyjskie towary, zwłaszcza artykuły żywnościowe, są wyraźnie gorszej jakości.

Zachód pragnie skłonić Putina do spokojniejszej polityki wobec Ukrainy, ale najwyraźniej nie chce zapędzić go w kozi róg, bojąc się jego nieobliczalnych reakcji. Najpierw Ukraina, która jest Rosji winna 3 mld dolarów za gaz, a nie ma czym zapłacić. W zawartym ostatnio porozumieniu odraczającym spłatę ukraińskiego długu przewidziano, że Rosja może żądać spłaty, jeśli ukraiński dług publiczny przekroczy 60 proc. PKB. Oj, chyba przekroczył i z Zachodu płyną głosy, by Rosja nie odcinała zimą dostaw gazu. Rosja więc odpowie: prosicie, by nie odcinać Ukrainy od gazu, a sami odcinacie nas od pieniędzy? Kto spłaci ukraińskie zadłużenie?

Być może, choć z optymizmem ostrożnie, Putin stara się o tak pożądaną „deeskalację” konfliktu. Od kilku dni prawie nie strzelają na Ukrainie, a na Kremlu przestano mówić o Noworosji, hasło jakoś wyszło z mody, a główni jego protagoniści z salonów władzy. Z kolei, dość niespodziewanie, pani kanclerz Merkel dała sygnał, że sprawa z gazociągiem Southstream nie jest dla Rosji całkiem przegrana. Czyżby znak trochę lepszych czasów? Wkrótce będziemy wiedzieli więcej. W najbliższy czwartek prezydent Putin wystąpi na swej dorocznej konferencji prasowej. Czy zmieni ton? Od ostatniego bojowego orędzia miną wtedy zaledwie dwa tygodnie, ale...

--


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Pią 15:58, 26 Gru 2014    Temat postu:

-
bever
Re:
Putin tłumaczy świat

to jest pytanie o obecne elity polskie, o poziom ich patriotyzmu,
zdolnosc niezaleznego i krytycznego myslenia.
kiedy porownuje naklad pracy komunistow w kwestii uprzemyslowienia
polski i to co zostalo dzis polskie, to lepiej rozumiem co znaczy wyksztalcenie.
lepiej wyksztalcony michnik zmienil myslenie polakow wiecej niz caly
okres komunizmu. odwalil wspaniala robote. przekonac niewolnika ze pan dziala zawsze w jego imieniu dobrze, a jego polozenie jest najlepsze z mozliwych. to nie jest latwa sztuka. z oficjalnej prasy i tv...., niewolnik musi pozostac w nieswiadomosci, to podstawa utrzymania wladzy. po co wiedziec czym jest wskaznik wyplywalnosci dochodow z kapitalu zainwestowanego pnb - wlasciwa miara dorobytu, nie powinien rozumiec znaczenie dewaluacji balcerowicza ktora tak jak koministyczna wymiana pieniedzy zniszczyla caly drobny a prywatny kapilal ludnosci i jaka skale rzeczywistych przychodow panstwa miala wyprzedaz w stosunku do generowanych zyskow obecnie ze sprzedanego kapitalu rzeczowego, na koniec po co rozumiec niewolnikowi ze wlasciciel nie jest najwazniejszy a - moze nim byc panstwo - tylko zarzad, i na czym polega headhuntering.
pozostawiam pana z krajem olbrzymiego sukcesu cywilizacyjnegosam bedac za granica. jesli ma pan umysl otwarty polecam czytac:

nowakonfederacja.pl
teologiapolityczna.pl i inne.
---


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Pią 16:13, 26 Gru 2014    Temat postu:

--
Vera
Wspaniały recycling

Pan Krzemiński, ten to ma talent, potrafi wielokrotnie
wykorzystywać swoje wspaniałe teksty.
Bo ja to pamiętam jak w latach 80-tych Pan Krzemiński w niemieckiej
telewizji ARD (Frühschoppen) opowiadał dokładnie to samo.
Tylko wtedy dobry był Jaruzelski i ZSRR a wszystkiemu winne wredne USA.

Teraz wystarczyło troszkę odkurzyć tekst, zamienić 3 nazwy i artykuł gotowy.
To się nazywa dyspozycyjność.
Gratulacje z okazji ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Pią 21:36, 26 Gru 2014    Temat postu:

-
Putin tłumaczy świat

Myślałem,że red.Krzemiński będzie ostatnim, ze"starego" składu Polityki
, któremu odbije ukraińska palma. Coś mi się zdaje, że, paradoksalnie, rysunkowe komentarze Andrzeja Mleczki lepiej oddają dramatyzm, powagę a niekiedy groteskę sytuacji naszej najbliższej zagranicy, niż rusofobiczne tyrady niektórych dziennikarzy Polityki. To jakaś choroba zakaźna w redakcji, która miesza przyczyny ze skutkami, czy "jest wicie taki trynd" ?. Polityka, chyba już całkiem pożeglowałaby w kierunku rozrywkowego wasalstwa, gdyby jej Kiejkuty nie trzymały za nogi. Taki pech !.

Ps
Przyjaciele są daleko ---> a wrogowie przy polskiej granicy...
-


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wladek dnia Pią 21:50, 26 Gru 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Pią 21:49, 26 Gru 2014    Temat postu:

---
Prezydent Rosji
Władimir Putin podpisał nową doktrynę wojenną

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał nową doktrynę wojskową,
która zakłada, że największym zagrożeniem zewnętrznym dla państwa
jest ekspansja NATO i destabilizacja niektórych terytoriów.
Dokument zwraca też uwagę na zagrożenie ze strony terroryzmu.

O podpisaniu doktryny poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Kremla. Zwrócono uwagę, że korekty w dotychczasowej doktrynie były konieczne ze względu na "zmieniający się charakter zagrożeń".

Zwrócono także uwagę, że dokument jest odpowiedzią na zmieniającą się sytuację na Ukrainie i wokół niej, a także w Afryce Północnej, Syrii, Iraku i Afganistanie. Podkreślono, że jednym z głównych zagrożeń zewnętrznych staje się "rozbudowa potencjału militarnego NATO przy granicy z Rosją".
-----


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Czw 14:51, 01 Sty 2015    Temat postu:

Łukasz Wójcik 28 grudnia 2014

Świat uzależnił się od Władimira Putina
Więzień Kremla

Nagle w kryzysie okazało się, jak bardzo przyszłość świata zależy
od Władimira Putina. Od kogo i od czego uzależniony jest Putin?

Dzisiaj z Putinem już prawie nikt nie rozmawia.

Dzisiaj z Putinem już prawie nikt nie rozmawia.
Ludzi doceniamy dopiero, gdy ich zabraknie. Kto wie, jak potoczyłyby
się negocjacje nuklearne z Iranem, gdyby Władimir Putin przyjaźnił
się jeszcze z Barackiem Obamą? Bez Rosji, jako pośrednika i gwaranta,
tej umowy raczej nie będzie. Jaki los spotkałby reżim Baszara Asada,
gdyby Putin przestał robić na złość Zachodowi i wstrzymał dostawy broni
do Syrii? Putina może zabraknąć też Bułgarom, gdy tej zimy będą spali
w kurtkach. Ziemia się jeszcze kręci, ale kto wie, co stanie się,
gdy Putin w końcu obrazi się na wszystkich i zamknie się na Kremlu?

Od zmiennych nastrojów prezydenta Rosji zależy też los ponad 40 mln obywateli Ukrainy.
Jak pokazują sondaże, większość z nich widziałaby swój kraj w zjednoczonej Europie.
Na to jednak nie ma szans, dopóki nie wyjaśni się status dwóch donbaskich obwodów:
ługańskiego i donieckiego oraz Krymu, okupowanych przez
Rosję w mniej lub bardziej bezpośredni sposób.

Z Putinem jednak już nikt nie rozmawia.
Ostatni raz mocarstwowe rendez-vous odbyło się nieco z przymusu
w czerwcu w Normandii, gdzie zwycięzcy z drugiej wojny światowej
spotkali się w 70 rocznicę inwazji. Od pół roku panuje cisza, a przecież
kiedyś było zupełnie inaczej. Zachodni przywódcy widzieli w Putinie
przyjaciela, demokratę. Był partnerem w największych przedsięwzięciach
międzynarodowych: w Afganistanie, we wspomnianej Syrii, Rosja Putina
na lata miała Europie zagwarantować spokój energetyczny.

---


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wladek dnia Czw 14:51, 01 Sty 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Czw 22:54, 01 Sty 2015    Temat postu:

jasny gwint
1 stycznia o godz. 10:11

Putin do swojego Ludu

“W tej chwili, gdy podsumowujemy wyniki dobiegającego końca roku,
pragnę wyrazić szczerą wdzięczność dla wszystkich za zwartość szeregów i solidarność, za głębokie odczuwanie prawdy, honoru, sprawiedliwości, odpowiedzialności za losy swego kraju, za niezmienną gotowość do obrony interesów Rosji, do bycia razem z nią zarówno w chwilach triumfu, jak też w okresie prób, za dążenie do wcielania w życie naszych najbardziej odważnych i szeroko zakrojonych planów.”
Czytaj dalej:
[link widoczny dla zalogowanych]

--


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Nie 23:26, 04 Sty 2015    Temat postu:

-
Wicekanclerz Niemiec: "Zaostrzenie sankcji dla Rosji grozi
pożarem na świecie. Nie chcemy rzucić jej na kolana"

- Zaostrzenie sankcji wobec Rosji grozi pożarem na świecie.
To nadal mocarstwo atomowe - ostrzegł na łamach gazety "Bild" wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel. Gabriel poparł tym samym szefa niemieckiego MSZ Franka-Waltera Steinmeiera, który również ostrzegał przed skutkami działań UE.
Odmienne stanowisko prezentuje kanclerz Angela Merkel.

- Kto dąży do zaostrzenia sankcji dla Rosji, ten prowokuje jeszcze
groźniejszą sytuację dla nas wszystkich w Europie
- powiedział Gabriel, który kieruje w rządzie Merkel resortem gospodarki i energetyki.
Dalej polityk SPD ostrzegł: - Ci, którzy chcą teraz Rosję jeszcze bardziej
zdestabilizować gospodarczo i politycznie, realizują zupełnie inne interesy.

Jego zdaniem w Europie i w USA istnieją siły, które chciałyby, aby "konkurencyjne supermocarstwo" znalazło się "na łopatkach". - To nie jest zgodne z niemieckimi i europejskimi interesami - zastrzegł wicekanclerz. Dodał, że jeżeli Rosja przestanie być partnerem w rozwiązywaniu konfliktów międzynarodowych, to na świecie grozi "wybuch pożaru".


Nie rzucić Rosji na kolana

- Celem restrykcji wobec Rosji jest skłonienie jej do powrotu do stołu negocjacji - wyjaśnił Gabriel. - Chcemy przyczynić się do rozwiązania konfliktu na Ukrainie, ale nie do rzucenia Rosji na kolana - podkreślił.

Jego zdaniem, prezydent Rosji Władimir Putin powinien wziąć udział w tegorocznym szczycie G-8, którego gospodarzem będą Niemcy.

Gabriel poparł swojego partyjnego kolegę - ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera, który już w listopadzie ostrzegał, że izolacja ekonomiczna Rosji nie przyczyni się do stabilizacji sytuacji na Ukrainie. Angela Merkel zaostrzyła natomiast ostatnio krytykę pod adresem Rosji.

- Jestem przekonana, że wspólna europejska odpowiedź na działania Rosji jest słuszna - podkreśliła niedawno kanclerz w wywiadzie dla "Welt am Sonntag". Jak dodała, pogwałcenie przez Rosję zagwarantowanej traktatowo w Memorandum z Budapesztu w 1994 roku terytorialnej integralności i suwerenności Ukrainy "nie może pozostać bez odpowiedzi". Czytaj więcej >>

[link widoczny dla zalogowanych]
---


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladek




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 49118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polaniec

PostWysłany: Sob 13:32, 10 Sty 2015    Temat postu:

-
Jak podbiliśmy Rosję
Penelopa, Wydawnictwa ---- 10 stycznia 2015
- Jerzy Konikowski

Zakres edytorski wydawnictwa „Penelopa” jest bardzo szeroki i obejmuje
wiele dziedzin. Oprócz książek o tematyce szachowej oraz pisma
„Panorama Szachowa” wielką popularnością cieszy się seria „Zakazana historia”.
Najnowszym bestellerem jest książka „Jak podbiliśmy Rosję”.
Autorem tej unikalnej pracy jest Mariusz Świder. Jej treścią jest
pokazanie, jak dużo Polaków wzięło udział w budowaniu Rosji.

Mariusz Świder ujawnia wiele rewelacyjnych i nieznanych faktów.
Kto przypuszczał, że wielki rosyjski pisarz Gogoł, to polski szlachcic
o nazwisku Chochoł? Faworyt carycy Katarzyny II Potiomkin tak
naprawdę nazywał sie Potępski i nawet sam uważał się za Polaka.

O podobnych sensacyjnych informacjach opowiada ta znakomita książka.
Zapraszam do lektury!
---


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SZACHY Strona Główna -> O Szachach Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 8 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin